Jak zrobić kalendarz rodzinny?

Dziś chciałabym się z Wami podzielić tym, jak wykorzystałam stary kalendarz, abyśmy mogli go ponownie wykorzystać! Darmowy kalendarz do druku możecie również pobrać tutaj: Nasze podejście do planowania bardzo się zmieniło w ciągu ostatniego roku. O tym jak planujemy jako rodzina opowiem Wam więcej jutro, bo mam materiał na osobny wpis. Zobaczcie nasz "recyklingowy" kalendarz DIY!

W zeszłym roku używaliśmy tradycyjnego kalendarza z miejscem na notatki i układem, który był czytelny. To był prezent. Postanowiłam nie kupować nowego kalendarza, tylko wykorzystać stary jako podstawę do stworzenia rodzinnego kalendarza na zamówienie. Nie mogłam znaleźć odpowiedniego na rynku. Ten jest jak najbardziej osobisty i zawiera wszystkie ważne informacje, które są nam potrzebne. Mamy kalendarz rodzinny DIY, który jest wykonany z materiałów z recyklingu. Będzie nam codziennie przypominał o jednym z naszych głównych celów na ten rok, jakim jest ograniczenie odpadów do minimum. Udostępniam Wam do druku moje styczniowe i lutowe plansze z kalendarzami. Więcej informacji prześlę Wam mailem pod koniec każdego miesiąca. Będziemy je udoskonalać, aby dostosować je do Waszych i naszych potrzeb.

Jak zrobić rodzinny terminarz DIY?

  1. Aby wszystko trzymało się kupy, potrzebna jest baza. Zeszłoroczny kalendarz jest tego idealnym przykładem.
  2. Wydrukuj planszę każdego miesiąca. Możesz ją pobrać, wpisując swój adres e-mail na dole. Umieść ją na odwrocie starych magazynów lub innych niepotrzebnych zadrukowanych kartek.
  3. Jeśli używasz kalendarza podobnego do mojego (A3 w poziomie), będziesz musiał przyciąć około 1 cm z góry każdej strony.
  4. Użyj kleju, aby przykleić oba arkusze papieru do swojej podstawy
  5. Ja dodałam washitape do łączenia.
  6. Ty zdecyduj, co jest dla Ciebie najważniejsze i spraw, aby ten miesiąc się liczył.
  7. Tymczasowo kolejne miesiące zastąpiłam pustymi miejscami na grzbietach. Najważniejsze plany napiszę ołówkiem, a następnie uzupełnię je na ostatecznych planerach.

Choć chętnie oddałabym Wam całość, to jest to coś, co wymyśliłam i postanowiłam od razu się tym podzielić. Nie mam czasu, żeby fizycznie ogarnąć paczkę plannerów na cały rok tak szybko, żeby miało to sens. Liczę na Waszą wyrozumiałość i mam nadzieję, że mimo wszystko spodoba Wam się ten kalendarz.

Na czym polega rodzinny kalendarz DIY?

Po pierwsze, tradycyjnym układem miesiąca z dużą ilością miejsca na zaznaczenie ważnych wydarzeń. Taki układ jest mi znany, ponieważ jestem przyzwyczajona do patrzenia na niego. U nas w domu wiele rzeczy funkcjonuje w cyklu tygodniowym i jest mi po prostu łatwiej to dostrzec. Miał też miejsce na niedziele handlowe i miejsce na wpisanie świąt/dni wolnych. Byłby trudny do odczytania, gdybym zawarła w nim wszystkie ważne informacje każdego z nas plus jakieś informacje okołodobowe. Postanowiłam, że klasyczny układ kalendarza będzie dla nas mniejszy niż zwykle. Po przeciwnej stronie dodałam pionowy planer (osobny arkusz do druku), gdzie mogę wpisywać w różnych kolumnach informacje z różnych kategorii.

Autor

Redakcja "I zrób to sama!"

- izrobtosama.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz