Zrób z dziećmi prezenty DIY!

Prezenty DIY, czyli handmade są moimi ulubionymi. Z półproduktów można stworzyć niesamowite rzeczy - marzy mi się zrobienie przyprawy z probówek. Choć ręcznie robione kartki świąteczne to moje absolutne minimum, chcę pokazać, że można robić domowe prezenty z dziećmi. Nie muszą być ostentacyjne w swoim mizianiu się z estetami.

Cenię sobie możliwość dopasowania prezentu do osoby. Dlatego kiedy moje dzieci robią prezenty dla swoich bliskich, pomagam im znaleźć pomysły, które pasują do stylu i gustu obdarowanego. Początkowo myślałam, że to tylko dzieci, a cętkowanie to ich urok. Ale... Te dzieci, gdy kogoś obdarowują, naprawdę wierzą, że w pracy będziemy dumnie nosić nasze cętkowane plastikowe bransoletki. Przeżywają to, jeśli tak się nie stanie.

Wybrałam sposób, który pozwolił dzieciom stworzyć własne ozdoby i pozwala im na kreatywność. Jednak dla większości dorosłych jest to ozdoba, która choć trochę wpisuje się w ich gust i styl. Ciekawe jest to, że Wiki przenosi swoje poczucie estetyki ze szkoły do domu, tworząc zaproszenia i inne prace całkowicie samodzielnie.

PREZENTY DIY - CO ROBICIE ZE SWOIMI DZIEĆMI?

Kartki świąteczne DIY

Na pierwszy ogień - kartki świąteczne to moja ulubiona forma obdarowywania. Powstają co roku, a ja mam więcej pomysłów niż osób na ich podarowanie. Utknęłam jednak w martwym punkcie, bo nie mogłam znaleźć patentu, który pozwoliłby mi zrobić ładną kartkę, którą będzie mógł wykorzystać również 3-latek. Na ratunek przyszła plastelina Colorino.

Pomysł 1: Choinka z taśmy + śnieg z plasteliny

Choinka została wykonana z ozdobnej taśmy klejącej. Kokarda została wykonana ze sznurka, a całość Mijenka ozdobiła za pomocą plasteliny.

Pomysł 2 - brokatowe bombki wiszące

Odrysowaliśmy kontury kółek. Wiki wypełniła je za pomocą sypkiego brokatu i osobnego kleju. Dodaliśmy wstążki do metalicznych markerów Colorino i życzenia.

Pomysł 3: Świeczki wykonane ze wstążki

Robimy świeczki z dopasowanych kolorystycznie taśm washi. Do świeczek dodajemy płomienie za pomocą kredek i ozdabiamy je metalicznymi markerami.

Bombka na prezent

Większość marketów sprzedaje przed świętami bombki z plexi. Takie bombki można ozdobić w dowolny sposób, także glitterami i umieścić w środku.

Mały krem do rąk, szminka i skarpetki

Gumki i spinki do włosów

Maleńkie, ręcznie robione ozdoby świąteczne. Bazę kupiłam w sklepie Tiger. Świetnie nadają się na ozdoby, ale także do zrobienia świątecznej girlandy, etykiet na prezenty czy kartek. Zostały pomalowane farbami plakatowymi.

Przestrzenny obrazek w ramce

To jest piękne!!! Efekt końcowy jest oszałamiający! To mój faworyt ze wszystkich tegorocznych pomysłów.

Prezenty wykonane z dziecięcych zestawów DIY - brelok, skarbonka i inne

To również mój faworyt - dzieci pomagają w wykonaniu prezentów dla swoich bliskich, dodając takie zestawy do kalendarza adwentowego. Ja w tym roku wybrałam zestawy firmy Colorino: ręcznie malowane skarbonki, witraże i zestaw biżuterii. Ale jest ich znacznie więcej. Mamy jeszcze w domu małą toaletkę do samodzielnego wykonania i flamastry do tkanin - te ostatnie chcemy wykorzystać do zrobienia toreb na zakupy, ale nie miałam czasu na szukanie zwykłych modeli do bazy.

Zestaw do tworzenia biżuterii z tworzywa termoutwardzalnego cieszy się dużą popularnością, ale tym razem jest to nieco bardziej rozbudowana wersja. Zestaw do tworzenia biżuterii od Colorino zawiera koraliki i bazę do wykonania breloka. Jest to moje ulubione rozwiązanie. Łatwiej jest nosić zawieszkę od dziecka niż bransoletkę. Jednak podobny prezent jest świetny dla kogoś, kto jest jeszcze w przedszkolu. My właśnie skończyliśmy taki i w weekend doczepimy do niego drewnianą zawieszkę z odciskami palców dziewczynek.

Autor

Redakcja "I zrób to sama!"

- izrobtosama.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz