Dekoracje świąteczne DIY - Zrób własny stroik DIY w zaledwie 10 minut

Światełka, zapach świerku i złota, czerwień i ta biel, często kojarzą się ze świętami. Jeleń, niedźwiedź polarny. Łańcuchy, gwiazdy i bombki. To oczywiste, że świąteczne dekoracje dodają magii grudniowi.

Jakie są najlepsze dekoracje świąteczne. Uwielbiam dekoracje DIY, ale muszą być one proste i efektowne. Powinny również służyć wielu sezonom.

Lampki wieczorami dodają świątecznego zapachu w naszym domu. Większość dekoracji wykonałam albo z Wiki, albo samodzielnie, a dziś chcę, abyście zobaczyli moje ulubione pomysły na dekoracje świąteczne DIY, a konkretnie 4 świąteczne stroiki.

Jak zrobić świąteczny stroik "srebrne misie",

Podstawą jest taca NunuNana, którą kupiłam za 15 zł. Można jednak zrobić ją samemu lub użyć półmiska. Dwa białe świeczniki zostały zakupione w Pepco jakiś czas temu za kilka złotych. Stanowiły świetną dekorację do codziennego użytku. Do dekoracji dodałam szyszki, a także kilka gałązek iglaków pomalowanych farbą w sprayu. Ponadto część dekoracji powstała z małych bombek, które kupiłam na poświątecznych wyprzedażach w zeszłym roku (mix prezentów, pineconów i tumblrów). Te urocze polarowe misie (które mogą być bombkami) to lukier na wierzchu. Zostały zakupione w Pepco za 3,99 zł 2. ?

Ozdoba świąteczna - stroik-lampion - jak zrobić ?

Mój letni lampion LED nie pasował mi w okresie poprzedzającym święta, więc postanowiłam zrobić go po swojemu. Wyjęłam białe kamienie i zastąpiłam je różami i ratanowymi kulkami. Dzięki temu stał się misiem, a także jeleniem, bębnami i kawałkami iglaków. Świeczki LED "skończyły mi się", więc blasku dodają obecnie lampki z Pepco (ok. 15. zł). Całość kosztuje 30 zł. Za szklane naczynie zapłaciłam 15.

Świąteczny "bukiet", stroik z igliwia - Jak to zrobić?

To najbardziej oryginalny, tani i efektowny ze wszystkich pomysłów na ten rok. Nie podobały mi się róże, więc poszłam do kwiaciarni, żeby znaleźć coś, co będzie pasowało do obecnego klimatu świąt. Wyszłam z bukietem zrobionym z iglaków (4 dolary), kawałkiem juty (4 dolary) i kawałkiem pięknej wstążki (2 dolary). Do tego dodałam kilka malutkich bombek. To te same, które widzicie w wersji finalnej, ale kosztowały 3,50 dolarów za paczkę. Pachnie świętami i pięknie zdobi teraz moją komodę.

Jutę pocięłam na kwadrat, zawinęłam rogi wokół środka i zrobiłam na środku otwór, żeby włożyć igły. To takie proste, wystarczy kilka bombek i wstążka.

Ten stroik jest moim ulubionym!

Jak zrobić dekoracje świąteczne DIY ze złotem

To już druga wersja z pluszakami. Figurka jelenia jest w moim posiadaniu od 2 lat. Gwiazdę kupiłam w Pepco za 8 zł. Do tego szyszki spryskane złotym, białym i srebrnym sprayem oraz sztuczne, oprószone śniegiem gałązki iglaków ( 4 zł).

To już nasze piąte święta jako rodzina i zaczyna do mnie docierać, jak gdzieś, powoli, małymi krokami, które są prawie niezauważalne, tworzymy HOPE. Tę HOPE, że nasze dzieci będą kiedyś pamiętać i nie ma kompletnie znaczenia, gdzie na świecie będzie ten dom, bo dom to my, nasze tradycje, rytuały i wspomnienia. To także te specjalne bombki i ozdoby, które rok w rok dołączają do kolekcji i są pewnego rodzaju amuletem, który skrywa wspomnienia. To aniołek, który przypomina nam o mojej mamie, to dwa misie, które symbolizują nas jako filary i jeleń jako najważniejsza bombka Wiki. To gwiazda z odciskami palców i pierwsza gwiazdka na tej choince na czubku zamiast kokardy...Czuję jak co roku mój dom pachnie bardziej cynamonem, pomarańczą i miłością w święta. Dostrzegam jak co roku to ja TWORZĘ te Święta dla moich dzieci, jak powoli zaczynam chwytać tę matczyną magiczną wiedzę i tworzyć ten niezapomniany klimat .... Jak z roku na rok wciąż tęsknię do przeżywania tych świąt jak wtedy, gdy odpowiadała za nie moja mama, ale tęsknię już w inny sposób - już nie cierpię, teraz jestem dumna, że z każdym przypalonym garnkiem od bigosu, z każdym krzywym piernikiem i nieidealnym pierogiem, z każdą "swoją" bombką jestem bliżej pewności, że w głowach moich dzieci z roku na rok dzieje się ta sama magia, którą ja pamiętam z dzieciństwa.

Autor

Redakcja "I zrób to sama!"

- izrobtosama.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz