Pomysły na łóżko piętrowe dla dzieci: 11 projektów

Każde dziecko marzy o łóżku piętrowym. Można z niego zrobić domek na drzewie, statek piracki lub zamek. Możliwości są nieograniczone. Może też posłużyć jako mebel dla rodziców. Należy sprawić, aby sypialnia dziecka była jak najbardziej funkcjonalna. Łóżka piętrowe świetnie sprawdzają się zarówno w małych przestrzeniach, jak i większych pokojach. Możesz użyć go jako miejsca do nauki lub jako miejsca do odpoczynku. Możesz również zobaczyć inne pomysły na stworzenie łóżka pięt rowego dla dzieci.

Najlepsze aranżacje łóżek piętrowych

Łóżko piętrowe jeszcze do niedawna było wykorzystywane w sypialni dziecka. Pokoje były małe i dzieci musiały gdzieś spać. Nowoczesne łóżka piętrowe mogą być wykorzystywane w dowolnym celu. Może służyć do nauki, grania w gry lub kreatywnego spędzania wolnego czasu.

 • Nie musisz używać całego łóżka piętrowego do spania. Zamiast tego możesz wyznaczyć dolną część łóżka piętrowego jako miejsce do zabawy. Możesz również dodać do łóżka zwijaną roletę i okno, za którym możesz przechowywać pudełka z zabawkami po skończonej zabawie.
 • Innym sposobem na aranżację łóżka piętrowego do pokoju dziecięcego jest umieszczenie na dolnej części krzesła z poduszkami. Dzięki temu będzie to świetne miejsce do czytania maluchom bajek na dobranoc. Pamiętaj o oświetleniu kącika.
 • Łóżko piętrowe to świetny wybór dla rodzeństwa. Istnieją dwa rodzaje: metalowe i drewniane łóżka pięcioosobowe. Pierwsze z nich sprawdzi się w pokojach młodszych dzieci, drugie zaś w sypialniach nastolatków.

Jak udekorować łóżko dla dzieci?

Dekorowanie łóżka piętrowego nie jest tak trudne, jak się wydaje. Dekorując łóżko piętrowe dla dziecka, pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest jego płeć. Różne dekoracje będą się podobać dziewczynkom niż chłopcom. Nasze wskazówki dotyczące dekorowania sypialni dziecka z łóżkiem pięcio plakatowym dostępne są tutaj.

Właściwe oświetlenie

Łańcuch LED można teraz wykorzystać do czegoś. Takie dekoracje są hitem wśród dzieci. Podświetlany łańcuch świeci i jest kolorowy. Zachwyci każde dziecko.

Personalizacja łóżeczka

Czy słyszysz czasem, jak Twoje dzieci kłócą się o to, kto śpi na górze? Ten problem zostanie rozwiązany, jeśli porozumiecie się z dziećmi i przygotujecie wyjątkowy prezent w postaci literek wpisanych w imię każdego dziecka. To świetny pomysł, aby wspólnie z maluchami udekorować łóżko w wyjątkowy sposób.

Baldachim dla dzieci

Dobrym pomysłem dla dzieci jest również powieszenie dwóch zasłon na dolnej połowie łóżka. Spełni to funkcję dekoracyjną i da im trochę prywatności. Dzięki temu łatwiej będzie im zasnąć.

Obrazy na temat miejsca do spania

Klimat wnętrza można stworzyć za pomocą naklejek, zdjęć w sypialni dziecięcej. Można wykorzystać ulubione motywy dzieci, np. bajkowe, zwierzęce czy kwiatowe, a także zdjęcia członków rodziny.

Cotton balls lights

Dziecięce łóżko piętrowe możesz ozdobić lampkami cotton balls. Można je zawiesić na haczykach nad łóżkiem, owinąć wokół schodów lub ścian bocznych, albo powiesić na haczykach na ścianie.

Zadbaj o to, aby udekorować sypialnię najmłodszego członka rodziny małymi dekoracjami. Możesz je umieścić w pokojach dla starszego rodzeństwa, a także w pokoju dziecka.

Udekoruj łóżko dziecka kolorowymi poduszkami o różnych kształtach i kolorach. Nad nim powieś kolorowe zdjęcia, lampkę nocną LED lub półki na ścianach na książki i zabawki.

Jak zabezpieczyć łóżko piętrowe: Wysokość i długość

Ważne jest, aby pamiętać o następujących cechach łóżek piętrowych podczas projektowania sypialni dziecka. Są to:

 • Wysokość dla mebli. Standardowa wysokość łóżka piętrowego to 160-170 cm.
 • Odległość między podłogą a dolnym łóżkiem. Powinna wynosić od 40 do 50 cm.
 • Odległość między niższymi i wyższymi łóżkami. Ta różnica nie powinna przekraczać 1 metra.
 • Odległość między górnym materacem a sufitem. Aby wygodnie wstać z górnego łóżka, musisz znajdować się co najmniej 85 cm od sufitu.
 • Długość. Istnieje wiele rozmiarów łóżek piętrowych dla dzieci, ale najczęstszy rozmiar rozmairu to 90 x 200 cm. To jest rozmiar i kształt materaca.
 • Cechy bezpieczeństwa. Najważniejsza jest ochrona górnego materaca. Często są to specjalne barierki. Ważne jest, aby nie znajdowały się one zbyt blisko głowy dziecka.

Łóżko piętrowe z biurkiem dla dzieci

Łóżko piętrowe dla dzieci ma tę wielką zaletę, że zajmuje bardzo mało miejsca. Należy zwrócić uwagę, czy meble są solidne, dobrze wykonane i wykończone. Poręcze, które są starannie dobrane, zapewnią dzieciom bezpieczeństwo. Dzięki nim nie spadną one z łóżka podczas snu lub zabawy.

Łóżko można umieścić nad biurkiem lub szafą. Można je również umieścić nad biurkiem lub szafą, aby zapewnić dodatkową przestrzeń do nauki dla jednego dziecka lub licznego rodzeństwa. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca w pokoju. Takie połączenie łóżka piętrowego i biurka będzie bardzo przydatne dla rodzeństwa, które już uczęszcza do szkoły. Czasami może być trudno znaleźć wystarczająco dużo miejsca w pokoju dziecka, aby pomieścić dwa biurka.

Szukasz pomysłów na to, jak urządzić pokój dziecka? Zapoznaj się z naszymi pomysłami:

 • Dla dziewczynki znajdzie się miejsce m.in.
 • Wszystko dla dzieci
 • Jest miejsce dla chłopca
 • Ściany w pokoju dziecka
 • Jest ich o wiele więcej

Jak zrobić łóżko piętrowe?

Pokażemy ci, jak zrobić łóżko piętrowe dla dzieci, jeśli zadajesz to pytanie, aby twoje dzieci były szczęśliwe. Czego potrzebujesz?

 1. Najpierw zastanów się, z jakiego materiału chcesz, aby było ono wykonane. Może być wykonana z desek z litego drewna, lub płyty wiórowej.
 2. Będziesz także potrzebował narzędzi takich jak gwoździe i szydło. Narzędzia te pozwolą Ci szybko połączyć wszystkie deski.
 3. Przydatny jest również hebel. Pozwoli Ci to na szybkie usunięcie wszelkich drzazg i nierówności z desek.
 4. Dobrym narzędziem jest też miarka, ołówek i piła ręczna.

Możesz pomalować łóżko pięt rowe pędzlem lub inną odpowiednią farbą, jeśli chcesz to zrobić. Będziesz musiał mieć dużo zdolności manualnych i poświęcić dużo czasu na wykonanie tego łóżka.

Autor

Redakcja "I zrób to sama!"

- izrobtosama.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz